Top 10 důvodů, proč právě dnes to změnit a začít žít zdravě

Na novoroční předsevzetí je trochu pozdě, ale to neznamená, že byste měli počkat do příštího roku a začít žít zdravě! Čím déle budete čekat, než začnete žít zdravě, tím méně je pravděpodobné, že k tomu někdy dojde. Výhody zdravého životního stylu jsou obrovské a vše, co musíte udělat, je jen začít! Ostatně začněte žít je přesně o tom.
Abychom vás přesvědčili, abyste udělali tento správná krok, sestavili jsme seznam deseti nejlepších důvodů, proč právě dnes je dobré to měnit a začít žít zdravě.

Udělejte to pro sebe

Každý jde svou vlastní cestou životem. Nikdo jiný to nemá na starosti, pouze vy se rozhodnete, co a jak dělat. Jelikož jste tvůrcem svého vlastního osudu, proč je právě teď doba rozhodnout se žít zdravě? Zapomeňte na názory nebo úsudky jiných lidí, důležité je pouze to, co si o sobě myslíte. Věřte, že si zasloužíte být zdraví a zažijte skvělé odměny za péči o sebe. 

Inspirujte ostatní

Žijte dobře, abyste si pomohli, ale také tím inspirujte ostatní ve svém okolí. Blízcí přátelé a členové rodiny začnou vidět změnu ve vašem vzhledu a přístupu. Budete energičtější, šťastnější a výhody jistě povzbudí i vaše blízké, aby i oni provedli změnu.

Bojujte s nemocí

Pokud se staráte o své tělo, minimalizujete riziko vzniku onemocnění a rakoviny. Konzumací potravin, které dobře vyživují vaše tělo, snižujete riziko srdečních onemocnění, cukrovky, rakoviny a dalších. Vrhněte se na denní cvičení a vaše šance na onemocnění jsou ještě nižší. Zapojení do těchto postupů posílí vaše tělo v boji proti nemocem. "Nechť jídlo je tvůj lék."

Právě teď je čas

Je tak snadné říci „udělám to zítra.“ Jenže DNES je ten den, kdy se máte starat o své zdraví. Tím, že začínáte dnes a neodkládáte to, ctíte své tělo a dáváte mu dar dobrého zdraví. Začněte se o sebe starat tím, že budete sami k sobě pravdomluvní, a využijte výhod začátku. Někdy stejně musíte začít, možná to bude i dnes. Koneckonců, zítřek není nikdy zaručen.

Vaše budoucí já vám bude děkovat

Představte si sebe sama za 10 nebo 20 let. Jak se chcete cítit a vypadat? Chcete být nabití energií, šťastní a fit. Nebo pomalý, nešťastní a s nadváhou? Jste spokojeni se směrem, kterým jdete? Volba je teď pouze na Vás. Ti, kteří jsou zdravý a žijí déle, to jednoduše v sobě již mají díky svým každodenním zvykům. Ale přes noc se nic neděje. 

Vyzvěte sami sebe na souboj

Nechápejte mě špatně, žít zdravě není vždy snadné.  Vážné problémy přijdou, a budou to takové, které budou křížit vaše plány. V takových případech jsou vašimi nejlepšími přáteli odhodlání a disciplína. Udržujte svůj život zajímavý a naplňujte ho tím, že se naučíte vybírat si správná jídla a ideální tréninky pro vás. Posuňte se na hranici svých možností. Buďte hrdí na vše, čeho jste schopni!

Je důležité cítit se dobře

Když se rozhodnete starat se o své zdraví, začne docházet k mnoha pozitivním změnám. Cvičení nakonec ovlivní vaši náladu k lepšímu, takže se budete cítit skvěle a šťastněji než ti, kteří to neudělají. Některá zdravá jídla dokáží s lidským mozkem doslova zázraky, od zlepšení paměti po snížení stresu, a vaše duševní zdraví bude vzkvétat.

Je důležité vypadat dobře

Ačkoli vzhled není všechno, stále je na co být hrdý, když jste tvrdě pracovali pro fit tělo. Když začnete vidět, jak se tyto svaly rozvíjejí, vaše sebevědomí stoupne jako nikdy předtím. Vypadáte-li dobře, na oplátku se budete cítit dobře a fit tělo vám umožní dělat mnoho různých věcí. Chcete vystoupit na horu nebo se stát osobním trenérem? Jděte do toho! Máte na to!

Inspirace a kreativita

Potřebujete nějakou inspiraci? Někdy může naše motivace narazit na zeď a vychladnout. Je snadné nechat se tímto blokem ovlivnit a uvíznout. Naštěstí výzkum ukázal, že procházka nebo pouhý pohyb nám mohou pomoci přivést nás zpět a inspirovat kreativitu. Fyzická aktivita může zaplavit váš mozek novými nápady a inovacemi. Kdo věděl, že třeba zdravé bydlení může být tak silným motorem k zdravému životu?

Lepší spánek

Spousta lidí bojuje s nedostatečným spánkem v noci, to je běžné. Není však nic, čemu by trocha cvičení a konzumace správných potravin nemohla pomoci! Cvičení během dne udržuje vaši energetickou hladinu nahoře, což vám pomůže v noci lépe usínat. Špatná výživa může narušit váš dobrý noční spánek, takže se ujistěte, že budete jíst výživná jídla po celý den a vyhýbejte se cukru a kofeinu před spaním. Dostatečné množství spánku každou noc vám umožní vykonávat každodenní funkce života a naplnění vás energií.


Tyto informace nenahrazují doporučení lékaře. Jde o stanovisko společnosti Začněte žít s.r.o., které se nicméně opírá zkušenosti a odborné znalosti lidí
působících dlouhodobě v oboru poradenství zdraví, zlepšení fungování těla a zvýšení imunity.