Mobirise
Nakladatelství Začněte žít s.r.o.

Chceme zde prezentovat
autory, kteří mají co říct

Jsme zde proto, aby jste vy měli možnost přečíst si i knihy, které vám některá nakladatelství a někteří nakladatelé z nějakého důvodu nechtěli a nebo nemohli předložit ke čtení.
Stali jsme se nakladatelstvím tak trochu "z nouze".


Úvodní slovo nakladatele:

Nabídnout můj rukopis, moji knihu běžným nakladatelstvím standardním způsobem se mi zkrátka nepovedlo. Proto jsem se rozhodl si pro vydání svojí knihy zřídit svoje vlastní nakladatelství - Začněte žít s.r.o.

Obcházet jiná nakladatelství a prosit někoho, aby si knihu přečetl, nebo se aspoň podíval na fakta, na fotokopie ofocené z archivu Bank of England. Na důkazy, kterými usvědčují Britové sami sebe z toho, že se spolupodíleli na krádeži Československého zlata..., prý není vhodné téma pro dnešní dobu. Jsou to naši spojenci a nebudeme o tom, co se stalo dávno nic vydávat, nebudeme je ošklivě napadat. Kniha Operace Kalička tedy vyšla zde v nakladatelství Začněte žít s.r.o.

Ona kniha není o napadání spojenců (žil jsem, studoval a pracoval na "západě" téměř generaci), ale protože je základem spojenectví a spolupráce, je nutné onu spolupráci postavit na rovných vztazích nezatížených minulostí a je třeba si vyříkat a vysvětlit historické skutečnosti. Je třeba se k nim postavit a říci si jako rovný s rovným co se dělo a jak to vyřešíme.

Pokud nemůžeme jednat se spojencem jako rovný s rovným, není možná otevřená a přímá diskuze, a je nám určováno, co smíme a nebo co naopak nesmíme, nejedná se o plnohodnotné spojenectví, ale diktát. S diktáty, tedy s tím co smíme a co musíme, máme smutné zkušenosti. Diktátem nám byla vnucena Mnichovská dohoda uzavřená mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově. Pro naši zem měla tato smlouva, o nás bez nás, tragické důsledky.

Nicméně jsme nakladatelství a proto k vydávání knih. To je to, co děláme.

Uvádíme zde již vydané knihy a také knihy, které připravujeme, a budou brzo dokončeny. Naše knihy vydáváme proto, aby v nich čtenáři nalezli pobavení i poučení. Pokud budete mít třeba rukopis uschovaný doma v šuplíku a lámete si hlavu co dál, obraťte se na nás. Sestavili jsme pro vás jakýsi návod v »Podpoře pro autory«. Naleznete tam návod jak postupovat, aby se váš rukopis stal knihou.

Přejeme Vám kolegyně a kolegové k Vaší tvorbě hodně úspěchů, jasnou mysl, dobrou inspiraci a kus potřebného štěstí.
Mimochodem, jedni z nejslavnějších spisovatelů byli vydavateli odmítáni, protože se nesnažili zavděčit se všem. Jejich později slavná díla byla posouzena jako brak, nesmysl, utopie, nebo jako neprodejný autorský sen. Přesto jejich díla vyšla později v milionových nákladech.


Těšíme se na spolupráci
Václav Řehák

Adresa

Začněte žít s.r.o.
Jahodova 2240
580 01 Havlíčkův Brod
IČO: 25951629
DIČ: CZ25951629

Kontakt

Email: info@zacnetezit.cz
telefon:  +420 731 071 863
číslo účtu:
2001982308 / 2010